MØD SKOLENS PERSONALE
Forstander
SØREN HAUBJERG
Lærer i Basisleder, Gymnastik & Tumbling
ALEXANDER BREDVIG
Lærer i Matematik, Naturfag & Friluftsliv
CHRISTIAN DAHL
Lærer i Friluftsliv, Matematik & Naturfag
KASPER EMIL WINBERG
Lærer i Basisleder, Dans & Gymnastik
MILLE-MARIE TOLSTRUP
Lærer i Matematik, Idræt & Friluftsliv
NIELS ERIK DAHL
Lærer i Dansk, Musik, Klaver, Sammenspil & Musicology
SIMON S. MAARBJERG
Teknisk serviceleder
CARSTEN OLESEN
Kok & Køkkenleder
ANNE PEDERSEN
Pedel
ANN FREDERIKSEN
Timelærer i Fitness
OLIVER BAY
Timelærer i TeamGym
CARSTEN HOULBORG
Viceforstander - Lærer i Gymnastik
CARINA B. STOKHOLM
Lærer i Dansk & Musik
BRIAN LØVENHOLDT
Lærer i Dansk, Engelsk, Idræt & Fodbold
DANIEL SØRENSEN
Lærer i Dansk & TeamGym
MALENE RINGGAARD
Lærer I Engelsk & Studieteknik
MARIANNE LUNDSBY
Lærer i Gymnastik & Spring
OLIVER TOFT
Lærer i Dans & Gymnastik
SELMA LIND
Lærer i Matematik, Naturvidenskab, Naturfag & Uddannelsesvejleder
TINA JUUL
Køkkenleder
LENE BECH
Rengøring & hjælp i køkkenet
MALENE VIDEBÆK
Timelærer i Fitness
RASMUS STEFFENSEN
TImelærer I Spring & TeamGym
KASPER ELGAARD
Afdelingsleder - Lærer i TeamGym
LARS NØRREGAARD
Lærer i Dansk, Engelsk & Materiel Design
CAMILLA NIELSEN
Barselsorlov
HELENE K. BEKKER
Lærer i Tysk, Matematik, strik & Uddannelsesvejleder
MARI MÅSTØL
Lærer i Dansk & Gymnastik
MATILDE MYRUP
PR & Kommunikationsmedarbejder
SABINA T. HAYSEN
Barselsorlov
SISSEL GRØN
Forretningsfører
AASE ØSTERGAARD
Køkkenassistent
BETTINA IVERSEN
Rengøring & hjælp i køkkenet
BERIT NIELSEN
Timelærer i Gymtræner & Håndstand
PERNILLE BOSSEN
TImelærer I Tumbling
TOBIAS ØRTOFT SKJØTT
Afdelingsleder - Lærer i Friluftsliv & TeamGym
ESBEN DAN
Lærer i Engelsk, Engelsk A, Fællessang & Uddannelsesvejleder
CHRISTINA FRENGLER
Lærer i TeamGym rytme
JULIE BJØRNSKOV
Lærer i Matematik, IT-værksted & Badminton
MICHAEL KANG
Lærer i Basisleder, Gymnastik & TeamGym
MADS THOMSEN
Lærer i Engelsk, Kristendom & Tysk
SIMON B. SØRENSEN
Lærer i Basisleder, Matematik, Naturfag, Historie & Boldspil
TOMMY KRISTIANSEN
Sekretær
KRISTINA PARSBERG
Pedel
KENNETH BJØRNSKOV
Pedelmedhjælper
SHIRKAN TAHMASABI
TImelærer i Gymtræner & Grand Prix
KAROLINE LENDER
TImelærer I Spring & TeamGym
MIKKEL MØLLER
MØD SKOLENS BESTYRELSE
Bestyrelsesformand
Henrik Nygaard
Bestyrelsesmedlem
Jakob Baunsgaard
Bestyrelsesmedlem
Majbritt Mikkelsen
Bestyrelsesmedlem
Anne-Dorthe Rasztar
Bestyrelsesmedlem
Jørn Hermannsen
Bestyrelsesmedlem
Asbjørn Nielsen
Bestyrelsesmedlem
Nanna Busch Petersen
KONTAKT OS
Forstander:
Søren Haubjerg
forstander@vesterlund-efterskole.dk
Viceforstander:
Carina B. Stokholm
viceforstander@vesterlund-efterskole.dk
Afdelingsleder:
Lars Nørregaard
Esben Dan
Kontor:
Aase Østergaard
kontor@vesterlund-efterskole.dk
Kommunikation:
Sabina Haysen